Серед зимових свят виділяється, мабуть, найцікавіше - день Андрія Первозванного, чи, як його ще називають у народі, Калита. Свято припадає на 13 грудня і є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукали собі пару для майбутнього подружнього життя. Звичаї та обряди в день цього святого мають дохристиянський характер: ворожіння, заклинання, ритуальне кусання калити, народні гуляння та обрядові танці.

         Долучились до святкування й районна бібліотека та бібліотеки сіл Ладижинка, Бабанка, Колодисте, Пугачівка та ін.., організувавши народознавчі години  «Ось таке у нас Андрія! Це не свято – просто мрія!».

Так, Пугачівська сільська бібліотека разом із НВК 13 грудня відсвяткували свято Андрія. В ньому взяли участь 2–3 класи та дошкільнята, в ході якої сільський бібліотекар провела вікторину та веселі конкурси.

Гості свята мали можливість поринути в давні часи. Неабияке значення на вечорницях відіграє гадання, адже дівчатка мріють дізнатися про майбутню долю, тож вони з зав’язаними очима відшукували що їм випаде: пшениця – достаток, люстерко – красень, а віночок – щаслива доля.       

Веселі жарти, забави Коцюбинського та Калитинського з калитою, частування смаколиками – усе це об’єднало учасників і гостей у єдину родину. Свято продовжив ярмарок. Щедрі українські столи вражали різноманіттям солодощів: пампушки, торти, пиріжки та багато іншого. Атмосфера свята була надзвичайно теплою, піднесеною та затишною завдяки організаторам: учителям, бібліотекарю, батькам та учням.

 

Працівники бібліотек району змогли створити справжню атмосферу свята, передати  частинку духовного скарбу українського народу, продовжити давні традиції та гарні обряди.  Сподіваємося, свято Андрія, надовго запам’ятається, а зерно, посіяне в душах цього дня, проросте благодатним колоссям.

6-ого грудня – молоде, але шановане в нашій державі свято – День Збройних сил України. Це свято козацького бойового духу, української звитяги, національного війська нашої держави та усіх українців, які готові захищати честь і славу, свободу і суверенність рідної землі.  На наших військових покладена священна місія - боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Історія Української держави, і її Збройних Сил свідчить про те, що вони з честю виконують її. А народ відповідає на це любов’ю та пошаною.

В читальному залі районної бібліотеки представлена книжкова виставка «Українська армія – школа гарту і мужності»      на якій представлені книги та періодичні видання, що знайомлять  з історією українського війська з давніх часів до сьогодення.

 

Щиро вітаємо всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України та бажаємо Вам усім незламної волі в подоланні труднощів військового буття, надійного родинного тилу, міцного здоров’я та здійснення всіх мрій і побажань.

 Мораль і Право, Право і Закон –

                                                               Рушійні сили для життя людини,

                                                                  А їх знання надасть нам вірний тон

                                                                  У розвиток держави  – України.

 

З 3 по 7 грудня в  районній бібліотеці та бібліотеках філіях проходив  тиждень права «Правові знання-веління часу», метою проведення якого стало підвищення рівня правової культури населення та поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків.  Тиждень права у районній центральній бібліотеці вже є традицією. Цьогоріч він включав заходи, що висвітлюють ресурси та можливості бібліотеки з надання кожному громадянину вільного доступу до фонду правових документів, а також – роль бібліотеки у соціальній підтримці, правовій допомозі громадянам.

У центральній бібліотеці та бібліотеках філіях було проведено цикл заходів в рамках Всеукраїнського Тижня права.

3 грудня  в читальному залі пройшла відкрита година спілкування «Лабіринтами права». Всіх присутніх ознайомлювали зі змістом основних статей Конституції, Законів  України, історію створення Декларації прав людини. Доцільними були життєві приклади,з проаналізованими конкретними   ситуаціями та методами їх вирішення у правовому полі.

Продовженням тижня стала вікторина «Запитання Феміди», де було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Присутні дружно давали відповіді та самі задавали питання щодо своїх прав.  

           7 грудня проведено правовий орієнтир «Є права у кожного із нас», де були озвучені права дитини в нашій країні та країнах світу, а  правознавча вікторина «Права людини починаються з прав дитини»,  показала хороший рівень правової освіченості наших читачів. Тиждень закінчився експрес - переглядом літератури з права «Зупинись! Поміркуй! Зроби правильний вибір!», який надавав матеріали з різних галузей права, починаючи з історичних витоків і закінчуючи нинішнім станом прав людини і громадянина в суспільстві. 

В рамках Тижня правових знань в Ладижинській бібліотеці було проведено ряд заходів, спрямованих на популяризацію правових знань  не лише на підлітків «групи ризику», але і тих, кого ця проблема ще не торкнулася. З читачами–учнями  6-7 класів було проведено круглий стіл «Права людини починаються з прав дитини». Під час засідання круглого столу була обговорена низка питань, що стосується прав дитини. Піднімалися питання про цінності людського життя, про поведінку дітей в школі, вдома, в громадських місцях. Дуже цікавими  та змістовними були запитання та відповіді  таких учнів, як Семенюк Родіон,Білопольський Ярослав, Бурдейна Світлана. Також відбувся огляд та обговорення книжкової виставки «Мої права – моє життя». З молодшими читачами було проведено відео перегляд мультфільмів в мережі Інтернет та обговорення поведінки героїв  мультфільмів, які вели себе неправомірно.

У Пугачівській сільській бібліотеці відбувся цікавий правовий  лабіринт «Казки читаємо, права вивчаємо» (2 клас). Діти разом з казковими героями здійснили подорож по сторінках  Конвенції ООН про права дитини. На прикладі ситуацій, у які потрапляють герої художніх творів: «Вовк і семеро козенят», «Снігова королева», «Червона шапочка», «Котик та Півник» та інші. Учасники з легкістю визначили, яке право було порушено до того чи іншого казкового персонажа. Також було оголошено конкурс на кращий малюнок «Читаємо. Пізнаємо. Малюємо.» Перемогу отримав малюнок під назвою «Я маю право на відпочинок».

Танською сільською бібліотекою разом із школою була проведена зустріч з дільничним інспектором, бесіда про правопорушення та правила поведінки  учнів. У бібліотеці організована книжкова виставка «Подорож у країну прав дитини»,  протягом тижня проведено годину  права « Права дитини – мої права», правова гру «Грай і права знай»,  правовий тренінг з учнями 9 класу «Я - українець! І в мене є право».

Тиждень права пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки. Тематика днів правових знань сприяє підвищенню рівня правової культури учнів, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та змісту.

 

Сподіваємося, що набуті навички користування правовими ресурсами бібліотеки стануть корисними для відвідувачів.

  29 та 30 листопада в читальному залі районної центральної бібліотеки відбулась нарада бібліотечних працівників району  "Ярмарок досвіду і ідей: сторінками річного звіту бібліотеки за 2018 рік та Планування на 2019 рік"

  В ході наради методисти районної бібліотеки надали змістовні консультації і поради щодо звітності та планування роботи бібліотечних закладів району,а також подальшої перспективи їх розвитку за темами: «Ефективні стратегії роботи бібліотек району на 2019р.» ( директор Уманської РЦБ Л. М. Кравчук), «Планування: актуальні і результативні форми роботи» (зав. методичним відділом Г.В.Вдовиченко), «Сучасне бачення якісного обслуговування користувачів-дітей» (заступник директора по роботі з дітьми Є.Я.Сохацька) та «Бібліотека і громада: орієнтири на майбутнє» (бібліограф  І- к. В. І. Харишук).     

 

     Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів  на УДК, зав. ВКіО Ю.Л.Кузьменко ознайомила присутніх із впровадженням в роботу бібліотек системи  Універсальної десяткової класифікації, а також розповіла про термінологію УДК  та  запропонувала покроковий план  дій щодо впровадження нової класифікаціЇ.  Загалом, нарада  пройшла  на високому інформативному рівні. На завершення всіх працівників зобов'язали більш активно приймати участь у конкурсах та проектах, які проводяться на державному , обласному та районному  рівнях. Протягом наради виникало безліч питань та дискусій з різних напрямків роботи бібліотеки, та ми сподіваємося, що максимально задовольнили присутніх своїми консультаціями та відповідями.

Здоров'я - одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я - це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні: ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту).  Всесвітній день боротьби зі СНІДом,   – це попередження всім про болючу рану суспільства.  І прикро те, що ми, як і багато років тому,  не хочемо повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного. Саме в цьому намагались переконати своїх користувачів в бібліотеках району та районній бібліотеці, де були проведені заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

В районній бібліотеці пройшов шок – урок «Не дай СНІДу шанс».  Слухачі ознайомилися з однією із найважливіших і найтрагічніших проблем всього людства – СНІДом. Учасники уроку вправою «Мозкова атака» узагальнили те, що відомо про СНІД, у вправі «Дискусія» - добирали аргументи негативного та толерантного ставлення до хворих на СНІД. Також присутні мали змогу познайомитися з літературою, яка може значно поповнити знання  про необхідність здорового способу життя. 

     У бібліотеках сіл Ладижинка, Сушківка, Полянецьке, Бабанка, Рижавка пройшли інформаційні години: «Між коханням і смертю», «Твій вибір – твоє майбутнє», «Безпека статевого життя», з яких усі охочі дізналися про історію виникнення хвороби, способи зараження та познайомилися з простими правилами безпеки.

 

Сподіваємося, що проведені заходи змінять статистику захворюваності на краще.

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови. Це свято було встановлено в 1997 році Указом Президента України Леоніда Кучми з метою відзначення важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства і спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення, розвиток, популяризацію та, водночас, демонстрацію її багатства і краси.

Відзначати День писемності та мови в Україні стало традицією. Це один із тих днів, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу. «Рідна мова дорога людині, як саме життя», - каже народна мудрість. Саме тому працівниками районної бібліотеки спільно з районним центром культури і дозвілля в Сушківські загальноосвітній школі проведено тематичний вечір «Мова рідна – то життя народу і культури рідної життя».

         Ведучі Ольга Гербут та Віта Цюра розкривали нові факти про витоки нашої мови, її місце серед інших слов'янських мов, походження і розвиток, ознайомлювали учнів з історією України, пробуджували почуття глибокої любові до української мови. Шквал оплесків зривали пісні у виконанні Народного ансамблю української пісні «Горицвіт» (художній керівник Володимир Павленко).

Наприкінці директор школи Даценко Людмила Павлівна подякувала організаторам свята та побажала всім присутнім приумножувати скарби рідної мови, яка єднає націю і створює її індивідуальне обличчя..

 

Сподіваємося, що подібні заходи спонукатимуть дітей та молодь бути справжніми прихильниками рідного слова.

Співає вітер-бандурист,
Луна мелодія осіння,
З дерев спадає жовтий лист,
Вкрива дерев коріння.
Пливуть лебідками хмарки,
Небес палітра синя,
Акордом хлюпають ставки,
Літає павутиння.
(В. Бондаренко)

Густими туманами, полум’яною ковдрою листя та першими іскорками інею щедро встилає землю осінь. Щоб відчути урочисто-прекрасну атмосферу, що панує навкруги та створити чудовий осінній настрій, працівники Уманської центральної бібліотеки підготували для своїх читачів, а також усіх охочих чудовий подарунок – годину спілкування з Поезією.

Цьогоріч традиційний Поетичний жовтень під назвою: «Душевних струн торкнулась осінь» відбувся за ініціативи голови Уманської районної ради Оксани Анатоліївни Супрунець.

Cтворюють поезії неймовірні  люди, яких Господь наділив даром звичайні слова складати у рими.  На нашому святі були присутні  творці магічних рядків, які бачать світ через дивовижне плетиво слів, а саме:  Ольга Павленко  - поетеса, член  Національної спілки письменників України, жителька с. Бабанка, Ольга Сотник – поетеса, Член  Національної спілки письменників України, голова громадської організації «Спілка інтелігенції Уманщини», Любов Бойчук – поетеса, жителька с. Танське, Лариса Шабаліна – поетеса, заступник директора Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ст.., Михайло Редько - поет і композитор, житель с. Юрківка, Ніна Михайлова - письменниця й поетеса, голова міського літературного об’єднання «Літо».

Щоб віддати шану її Величності - Поезії та людям, що плекають поетичне Слово, на зустріч прибули: перший заступник голови Уманської РДА Сергій Жорницький, який виступив з привітальним словом, наголосив, що поезією ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, тому, що вона підносить нас духовно та побажав поетам творчої наснаги; керуюча справами районної ради  Наталія Короп; завідувач сектору культури Оксана Коханська та завідуюча методичним відділом відділу освіти райдержадміністрації Ірина Світова.

Зустріч розпочалася з теплих спогадів про Ольгу Василівну Тодчук, засновницю цього свята, яка була неординарною жінкою, наставником молоді, педагогом-новатором, поетом, керівником районного юнацького дискусійного клубу «САПФІР», головою Уманської районної громадської організації «АЖУР», головним спеціалістом районної ради з гуманітарних питань і просто Людиною з великої літери. Дуже емоційно прозвучали вірші митців, присвячені пам’яті цієї прекрасної жінки.

В ході свята гості ділилися з присутніми своїми неперевершеними творами. Поети зуміли доторкнутися до серця кожного присутнього, залишивши трохи тепла і доброти в їхніх душах. Кожний виступ зачаровував і супроводжувався шквалом оплесків.

Творцями поезії є люди різного віку, серед яких і юні таланти. Лариса Шабаліна представила на святі молоду поетесу, ученицю 9-го класу Ладижинської загальноосвітньої школи, Анну Голік, яка прочитала свої вірші, присвячені любові до Батьківщини.

Незабутні емоції всім присутнім дарував самодіяльний ансамбль української пісні «Юрківчанка», художній керівник - Михайло Редько.

 

На завершення керуюча справами районної ради Наталія Короп подякувала гостям за їхню поезію та побажала всім присутнім добра, міцного здоров’я та поетичного натхнення. 

У світі тисячі професій,

І лише одна з них – твоя.

 

«Витри піт солоний із чола

І трудись, забувши про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла,

Скільки сил у неї вистачало,

Щоб на світі більше щастя стало».

 (Микола Луків.)

 

      Праця завжди була, є і буде основою життя.

      Одним із найважливіших кроків у житті кожної людини є вибір професії. Великий педагог К.Ушинський сказав: «Вдало вибери професію, вклади в неї свою душу, тоді щастя само тебе відшукає». А Конфуцій говорив: «Виберіть собі роботу по душі, і вам не доведеться працювати жодного дня». Тому, що це здорово, коли улюблене заняття і є робота.

      Колись Г.С. Сковорода говорив, що світ – театр. І кожен повинен для себе обрати ту роль, яку він зможе найкраще виконати, ту, що відповідає його нахилам і здібностям. Стосується це, насамперед, вибору професії.

      Вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки влучно  ти обереш свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві ти будеш посідати.

      Скільки їх – видів трудової діяльності? Сотні? Тисячі? І всі вони потрібні та корисні. Але так важко визначити, яка професія тобі більше до вподоби, яка зробить твоє життя щасливим. Як же зорієнтуватися серед цієї кількості? «Ким бути і з чого почати?» - хто з молодих не замислюється над цим? Усі. Бо кожному рано чи пізно доводиться відповідати на запитання і робити вибір.

      І щоб вибрати те хороше діло, професію до душі, учні 8 – 10 класів Полянецької ЗОШ І – ІІІ ступенів завітали на ярмарок професій у сільську бібліотеку–філію, який організували працівники  районної бібліотеки спільно з районним центром зайнятості. Усе було як на справжнісінькому ярмарку, бо ярмарок - це торгове дійство. А щоб продати ту чи іншу річ, потрібна реклама товару. Тому мета заходу полягала в  ознайомленні учнів із переліком галузей народного господарства, переліком професій, які дають змогу займатися індивідуальною трудовою діяльністю, які мають попит на ринку праці.

      В ході тренінгу «Я мрію стати…» діти розповідали про те, ким вони мріють стати в майбутньому. Хтось хоче знайти роботу, яка дала б можливість реалізувати себе як професіонала, творчу особистість. Інші бачать свою реалізацію в служінні на користь суспільству. Дехто мріє про великі статки. Учні з цікавістю слухали директора РЦБ Кравчук Л.М., заступника директора по роботі з дітьми Сохацьку Є.Я., завідуючу відділом обслуговування Цюру В.О. та провідного фахівця з профорієнтації районного центру зайнятості Мартинюк О.В., які поділилися про те, ким вони мріяли стати в дитинстві і ким стали.

     Ведучі заходу наголосили, що всі мрії мають право на існування. Але потрібно усвідомити:  аби мрії збувалися, слід працювати над їх втіленням, не відриватися від реалій життя. Гарантія успішності полягає в реалізації задуманого.

     Для того, щоб дізнатися які професії  більш за все будуть затребувані в нашому регіоні,  фахівець РЦЗ також познайомила дітей з барометром професій.

    Та який ярмарок без розваг? Тож діти з задоволенням приймали участь у конкурсі «Відгадай професію» та грі «Зобрази професію».

    Народна мудрість каже: щасливий той, хто радісно йде на роботу і з радістю повертається додому. Але, щоб радісно було йти на роботу, треба одержувати від неї задоволення. Вибір професії — це справа не одного дня. На заході ми зробили початок, а вдалий вибір залежить від учнів.

     З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності, військових традицій українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу молоді в бібліотечній системі району проведено ряд заходів, присвячених  знаменним датам.

Так, у читальному залі районної бібліотеки  проведено святковий мікс «Захисники України – це гордість, і душа держави, її надія й оберіг» та історичний урок «Січ Запорізька – душа українська»,  під час яких познайомили присутніх із історією свята Дня захисника України та пригадали традиції славного українського козацтва.

Також працівники районної бібліотеки взяли участь у районному святкуванні дня захисника України та дня українського козацтва, представивши розгорнуті книжкові виставки «Безсмерття козацького роду» та «Лицарі української волі».

 

В сільських бібліотеках організовані тематичні виставки: «Нащадки козацької слави» (Гереженівська, Колодистенська СБФ), «Незламний дух української нації» (Ладижинська, Полянецька, Ст.Бабанівська та Дмитрушківська СБФ), «На захисті Вітчизни» (Бабанська, Юрківська, Текучанська, Сушківська СБФ), «Воїн крізь віки» (Рижавська, Танська та Піківецька СБФ).        Для учнів с. Пугачівки в бібліотеці проведено цікавий урок пізнання «Україна – мати - вмій її захищати» та організовано виставку малюнків «Майбутній захисник».

27 – 28 вересня поточного року делегація бібліотечних працівників району взяла участь у роботі методично-практичної конференції «Бібліотека і сучасність: пошук формули успіху» в м. Біла Церква, що була приурочена 70-річчю утворення Білоцерківської центральної районної бібліотеки, 40-річчю утворення централізованої бібліотечної системи та Всеукраїнському дню бібліотек.

Під час зустрічі розглядалися питання стратегії модифікації бібліотек в умовах розвитку інформаційного суспільства, маркетингових комунікацій у практичній діяльності бібліотек; практичне ознайомлення з досвідом роботи успішних бібліотек Білоцерківщини. Показовим стало проведення звіту про діяльність районної бібліотеки перед громадськістю та органами державної влади.

На заході були присутні: перший заступник Білоцерківської райдержадміністрації Юрій Савчук, керуючий справами апарату районної ради Володимир Шевченко, помічник-консультант народного депутата України В.І.Гудзенка, Євгеній Гудзенко, представник благодійного фонду «Фортеця» Володимир Василенко, заслужений працівник культури України Анатолій Кульчицький, подружжя Антолій та Галина Гай, керівник клубу "Поетичні озерця" Володимир Дідківський.

Під час свого виступу директор Уманської РЦБС Любов Кравчук наголосила, що бібліотеки - це інформаційні, культурноосвітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток держави, сприяють розбудові громадянського суспільства. Звичайно ж, делегація Уманського району завітала на зустріч із подарунками. А які ж подарунки можуть бути кращі, ніж хліб та книга. Тож господарі конференції отримали в подарунок книгу та запашний каравайз урожаю, вирощеного на славетній Уманській землі.

Члени делегації були щиро вдячні господарям і організаторам зустрічі та висловили побажання про необхідність організації подібних заходів у майбутньому. У свою чергу, господарі були запрошені відвідати неповторний Уманський край.

Також бібліотекарі Уманщини відвідали найбільший та найстаріший дендропарк України – Александрію, а на шляху додому – ландшафтний парк в с.Буки Київської області.

День партизанської слави

 

22 вересня  в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

З нагоди відзначення цієї дати у читальному залі Уманської районної бібліотеки та бібліотеках сіл Полянецьке, Юрківка, Сушківка, Собківка, Дмитрушки, Пугачівка з читачами проведено урок подвигу «Героїчні подвиги українських партизанів. Бібліотекарі розповідали про героїв Великої Вітчизняної війни нашого району, про партизанський рух на території рідного краю під час Великої Вітчизняної війни, про підпільні організації на окупованих територіях та про дітей-героїв. Разом пригадали відомих командира, комісара, начальника штабу великих партизанських об’єднань Ковпака С.А., Руднєва С.В., Базиму Г.Я..

 

       У читальному залі організована розгорнута  книжкова виставка «Стежками партизанської слави». З літератури, представленої на виставці, можна дізнатись багато інформації про підпільну діяльність в роки Великої Вітчизняної війни тощо.

Міжнаро́дний день гра́мотності – один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 8 вересня.

Грамотність є тим фундаментом, на якому будується подальший розвиток особистості.  Тiльки грамотність сьогодні залишається тим критерієм, за яким людину можна назвати освіченню і культурною.

 

Грамотність – це ще й вміння писати. Щоб писати добре, треба вчитися вільно записувати свої думки. Саме тому й кажуть, що головні вміння, які відрізняють людину від тварини – це вміння читати і писати! Сьогодні у розвинутих країнах на душу населення випускають 10-12 екземплярів книжок на рік, а в Україні лише 0,5 книги. Інтерес до читання, нажаль, знизився. Сьогодні всі бібліотеки намагаються привернути увагу  до читання. Тому в районній бібліотеці до Міжнародного дня грамотності і було організовано книжковий перегляд  «Національний  скарб  – знання!»,  на якому представлено  як довідкову літературу, так і художню.  Цікавою для відвідувачів стала  дискусія «Бути грамотним – це круто!».

«Літня школа бібліотекарів»

  З метою удосконалення діяльності публічних бібліотек області в умовах децентралізації та функціонування закладів в мережі об’єднаних територіальних громад 19 – 20 червня на базі Уманської районної центральної бібліотеки (директор Кравчук Л.М.) відбувся дводенний обласний професійний тренінг «Літня школа бібліотекарів» з  бібліотекарями районної та сільської  ланки Уманського, Христинівського, Монастирищенського, Жашківського та  Чорнобаївського районів. Узяли участь в роботі  й бібліотекарі новоствореної Паланської ОТГ.

     Перший день даного заходу було присвячено  обміну досвідом з  розвитку  та популяризації  туризму  в Уманському краї.  Ознайомлення   з перлинами туризму нашого району розпочалося під час перегляду фотовиставки  «Перлини Уманського краю» та  презентації  бібліопроекту «Уманщина туристична» в читальній залі районної бібліотеки (директор Кравчук Л.М. та редактор І категорії Мазурець А.О).  

   Велике захоплення та незабутнє враження  залишила екскурсійна  подорож  туристичними маршрутами Уманщини. Учасники зустрічі відвідали  об′єкт зеленого туризму - садибу «Лялькова хата» Ірини Утяніної в с. Полянецьке.

Господиня провела майстер - клас по виготовленю  ляльки - мотанки з природніх матеріалів у  стилізованій під старовину колибі.  За українською традицією гостей пригощали традиційними стравами  та напоями, приготовленими  за старовинними рецептами. Перебування в садибі відбувалося під супровід українських пісень, які виконувала майстриня спільно з працівниками  районного центру культури і дозвілля.  На згадку всі присутні отримали від господині медовий пряник  - оберіг.

   Наступний день учасники «Літньої школи бібліотекарів»  провели в Родниківській сільській бібліотеці – філії (завідувачка Ольга Велетнюк). Приємне враження справила ця книгозбірня, осучаснена  за кошти місцевого бюджету (сільський голова Яремчук Р.А.).

    Завідувачка науково-методичного відділу  обласної  універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка  Вітавська Н. Д. надала фахові консультації  щодо трансформації мережі публічних бібліотек Черкащини у процесі реформування місцевого самоврядування та бачення діяльності бібліотек в нових умовах. Про інновації, що зацікавлять владу, громаду говорила головний бібліотекар ОУНБ імені Тараса Шевченка Горда Т. В. 

  Досвідом діяльності бібліотек Жашківщини в умовах децентралізації та створення ОТГ поділилася директор Жашківської ЦБС Марчук В. І. Свої основні вектори розвитку та трансформації сучасних сільських бібліотек продемонструвалися в  презентаціях Монастирищанської та Христинівської РЦБС .

  Знайшовши час у своєму щільному графіку, на захід завітала голова районної ради Супрунець О.А.. Голова висловила своє бачення діяльності та розвитку бібліотек у сучасних умовах та  трансформації їх у життя громад та позитивно оцінила роботу працівників районної бібліотечної системи Уманського району.

  Для учасників була проведена презентація першої та другої частини  краєзнавчих книг «Уманщина у плині літ», виданих за ініціативи районної ради та сприяння її депутатського корпусу, та книги «Світлини пам′яті» виданих за ініціативи Спілки воїнів – афганців. Активну участь у видавництві цих книг брали бібліотечні працівники.

   Члени делегацій були щиро вдячні господарям і організаторам зустрічі та висловили побажання про необхідність організації подібних заходів у майбутньому.

Стежинка у царство природи.

 

       Наше довкілля, рідна природа чарує нас в усі пори року. Ми, українці, маємо гордитися тим, що доля подарувала нам це диво – чарівну й неповторну красу природи. Та багатства природи небезмежні. Маємо їх дбайливо оберігати, як порядні господарі. Так роблять в усьому світі, бо проблеми екології, охорони природи нині найважливіші, адже природа – це наше життя, наше здоров’я. Те, як ми дбаємо про неї зараз, матиме величезний вплив на наше майбутнє, адже лише від нас, сучасного покоління, залежить, у якому світі ми будемо жити завтра. Саме тому ми повинні замислюватись над тим, що в наших силах зробити для рідної природи.

 

       З метою виховання в дітей любові до природи, розширення та поглиблення знань з рослинного та тваринного світу районною бібліотекою для дітей  було проведено пізнавальну гру–подорож «Стежинка у царство природи».  Мандруючи від зупинки до зупинки діти прослухали розповідь про Червону книгу України, за допомогою слайдів наочно ознайомилися із рідкісними видами флори і фауни, взяли участь у вікторині на відповідну тематику.

Днями районна центральна бібліотека отримала у подарунок книги Махаїла Гранда: «Завжди поруч» та «Всегда рядом», написані у жанрі сучасна проза. Цей роман висвітлює наше сьогодення з різних ракурсів. Він про кохання та дружбу. Про те, як не помилитися з вибором у важливий момент, як вірити у себе та йти до мети. А головний герой є представником сучасної молоді, яка може змінити наше життя на краще.

Колектив районної центральної бібліотеки висловлює автору щиру вдячність за участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу».

         Завдяки таким авторам полиці бібліотеки поповнюються такою необхідною читачам новою сучасною літературою.  Бажаємо Михаїлу Гранду здоров’я, довголіття, натхнення, творчих злетів та вдячних читачів. А усіх бажаючих прочитати книгу запрошуємо до бібліотеки. 

                                                      «Свято миру і дитинства -

Найсвітліше на планеті.

І усмішки ваші, діти,

Краще квітів всіх на  світі».

 

  Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.

 Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року,  і вже 1950 року був відзначений перший Міжнародний день захисту дітей. В Україні цей день відзначається із 1998 року. І з  1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. Кожна дитина має повне право бути захищеною,  має право  на повноцінне дозвілля й відпочинок, щоб  розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

         Напередодні свята районна бібліотека для дітей гостинно приймала своїх маленьких відвідувачів. Цікавий та емоційний заряд енергії отримали  наймолодші читачі  – вихованці дитячого садочку «Ягідка» під час свята – розваги  «Цей день на планеті хай щастям сія». Бібліотекарі підготувала цікаві розваги, провели вікторину «З якої це казки». А на завершення  малюки  переглянули книжкову виставку «Казковий корабель». Висновком свята стала впевненість: якщо всі діти візьмуться за руки, можна багато чого змінити в цьому житті і на всій нашій планеті.

       Оскільки цей день співпадає з початком літніх канікул, то й хотілося створити особливу атмосферу для своїх маленьких користувачів.

       Весело і радісно пройшов  правовий квест «Лабіринтами щасливого дитинства» з вихованцями пришкільного табору «Лідер» Городецької ЗОШ.  Під час подорожі учні зупинялись на станціях: «Історична», «Забутих речей», «Медична», «Діснейленд», «Загадкова» та «Казкова». Та яке ж свято обійдеться без ігор і розваг? Дітвора мала можливість взяти участь у грі - трішки побігати по бібліотеці, розгадуючи загадки та завдання, які підготували для них бібліотекарі; переглянути мультфільми та казки, в яких порушувались права дітей, а також порозважатись і отримати сувенірники на згадку про зустріч.

       Приємно, що діти отримали море задоволення і незабутніх вражень. Було багато радісних посмішок, протягом всього заходу панувала атмосфера гарного настрою. Таким і має бути свято.

5 травня в малому залі АПК відбулася творча зустріч з відомою поетесою, нашою землячкою Людмилою Леонідівною Солончук - «Моя душа у рідному селі».

Вшанувати гостю та насолодитися миттю поезії й спілкування завітали працівники сільських бібліотек філій, районного центру культури та дозвілля,  громадськість району та викладачі Уманського професійного аграрного ліцею.

Людмила Леонідівна  – член Національної Спілки письменників України, делегат 5-го з’їзду письменників України, керівник Звенигородського районного літературно – мистецького об’єднання «Звенигора». За збірку лірики «Візьми мене до раю» 2007 року була нагороджена літературною премією ім.Олександра Олеся, а за збірку віршів «Чекання вишневого Бога» -нагороджена літературною премією імені Василя Мисика 2010 року в номінації «Поезія». Вона є лауреатом Першого Міжнародного літературного конкурсу «Козацька балачка», лауреатом Міжнародного літературно – наукового конкурсу ім. Воляників – Швабінських (США), авторкою поетичних збірок: «Дожниця» (2002), «Птах туману» (2003), «Поки летить стріла»(2004), «Візьми мене до раю» (2007), «Спів двох сердець» - збірка пісень у співавторстві із композитором В.Постолакою (2008), «Чекання вишневого Бога»(2009), «Каштанове малятко» (2010), «На спокутницькій тверді» (2013), «Прилітай, журавлику!» (2015), «Спасівчане небо» (2015), «Вітер у гостях» (2015), «Найкраще сузір’я – моя Україна» (2016), «Душа чекає квітку щастя» (2017). Усі збірки поетеса подарувала районній бібліотеці.

Людмила Леонідівна – всебічно обдарована особистість. Вона - авторка слів і музики низки пісень. «Спів двох сердець» — то спільна збірка пісень поетеси із композитором Володимиром Постолакою.  Незабутній слід у її душі залишила і співпраця із композитором Володимиром Цибою. А з композитором і керівником Тальнівського ансамблю «Ордана» Миколою Вовком Людмила продовжує творити музичні дива. Пісні на слова поетеси нині виконують як професійні, так і самодіяльні митці: Черкаський державний академічний заслужений український народний хор, Звенигородська народна аматорська хорова капела, Ватутінський ансамбль «Оберіг», Ступичнянський ансамбль "Чотири броди" та окремі виконавці.

На творчій зустрічі поетеса представляла свої збірки, розповідаючи історії їх написання, зачитуючи вірші, деякі, навіть, співаючи.

 

На завершення всі присутні щиро побажали шанованій гості творчого натхнення. Йти далі, творити, писати, мріяти…

 

Минулого не існує, поки будуть існувати книги.

                                                      (Є.Бульвар)

 

20 квітня в малому залі АПК відбулася презентація книги – «Світлини пам’яті», третьої «афганського»  циклу, виданих за ініціативи   голови Уманської міськрайонної  спілки ветеранів Афганістану Олега Володимировича Зайченка.  

«Світлини пам’яті» – не довідкове  видання, це книга людських доль самих  лицарів воїнської доблесті та їх матерів-Берегинь. Ці якості не знають ні часових, ні мовних, ні міждержавних бар’єрів, тому цінуються  в усі часи і представниками усіх поколінь. Це видання - не тільки подарунок воїнам — інтернаціоналістам, а й їхнім дітям, онукам та правнукам, слугуватиме  патріотичному вихованню нашої молоді, адже віддати частку свого життя служінню й захисту Вітчизни було й залишається найпочеснішим для юнака, і проводи й  зустрічі були гідні Героїв.

Визнанням «важливості» видання книги є те, що на презентації були присутні:

- голова Уманської  громадської організації «Уманська міськрайонна спілка ветеранів Афганістану» Зайченко Олег Володимирович;

- заслужений журналіст України, член спілки журналістів України Козицька Валентина Андріївна;

-Устинова Валентина Миколаївна, один із упорядників книг про Афганістан, редактор газети «Рідна Умань»;

- Дем'янчук Анатолій Пантелеймонович, голова громадської організації ветеранів війни та праці;

- Усатюк Алла Іванівна, сільський голова с. Вільшанка;

- Буряк Степан Петрович, ветеран праці, працівник культури.

Також серед почесних гостей були і самі воїни–афганці: Кулібаба Олександр Петрович, Яремчук Петро Гаврилович, Боровіцький Сергій Васильович – герої нарисів, Ковальчук Ігор Андрійович, Лазуткін Святослав Васильович, Дуравко Володимир Миколайович, Лобода Анатолій Васильович, Коритник Володимир Дмитрович.  

Презентували розділи книги Зайченко Олег Володимирович, Сергій Васильович Боровіцький, Валентина Андріївна Козицька, Сохацька Єфросинія Яківна, Харишук Валентина Іванівна та ведучі Ольга Гербут та Віта Цюра. Краяли серце виступи доньки  та онучки одного з героїв книги Гербута Василя.

Гарним доповненням у розкритті сторінок книги були виступи учнів аграрного ліцею та народного ансамблю української пісні «Горицвіт» районного центру культури та дозвілля (художній керівник Володимир Павленко).

Щем у серці присутніх на заході викликав уривок з пісні про АТО у виконанні нині покійного спілчанина Володимира Трояна.

Зі словами вдячності за проведену презентацію, до всіх присутніх звернулася виконуюча обов’язки начальника сектору культури Оксана Миколаївна Коханська.

 

На завершення  зустрічі Олег Володимирович подарував презентовану книгу почесним гостям.

Станьмо ангелами Землі.

     Людина і природа… Філософи, поети, художники усіх часів і народів віддали данину цій вічній і актуальній темі. Та ніколи вона не стояла так гостро, як у наші дні, коли загроза екологічної кризи, а може й катастрофи, нависла над людством, і проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю.

     Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. Це свято з'явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році.  Поява цього свята пов'язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Саме на річницю цієї події і була призначена дата свята. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі.

    22 квітня – Міжнародний день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Щоб берегти землю, природу,

Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.

Пізнавши - неможливо не полюбити.

М. Пришвін

    Саме 22 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим побачив Землю з космосу і вигукнув: «Яка красива наша Земля! Окутана тонким блакитним серпанком атмосфери, як коштовний діамант, сяє вона на фоні чорного вакууму Космосу».

    Згодом 12 американських школярів запропонували відзначити 22 квітня День Землі. Земляни підтримали цю природоохоронну акцію. А з 1991 року цей день відзначає і Україна.

   Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Краса природи не може не бентежити душу.

   Однією з найактуальніших проблем сучасності є взаємодія людини з природою. Важливим аспектом у вирішенні проблеми збереження природних ресурсів є освіта людей в області навколишнього середовища, екологічне виховання, а особливо підростаючого покоління. Тому, в рамках тижневика екологічних знань,  працівники бібліотек Уманщини  проводили  екопросвітницьку роботу серед населення, різними формами і методами бібліотечної роботи пробуджували у читачів розкриття багатогранних цінностей природи, екологічного світогляду.

    В районній бібліотеці та сільських бібліотеках- філіях проводились години екології, години екобезпеки «Дихає природа нашими гріхами», еко- вітальні «Нехай земля квітує всюди - природу збережемо, люди», екологічний лікнеп «Горнись до природи – не матимеш пригоди», в ході яких користувачі дізналися про велич і красу нашої рідної землі, про все, що росте і квітує на ній. Дійшли висновку, що саме від нас залежить затишок і чарівність, безпечність і надійність життя на землі.

    З метою ознайомлення дітей з різноманіттям природи  в цікавій формі, спонукання до вивчення рослинного та тваринного світу, привернення уваги до необхідності шанобливого ставлення, збереження, охорони навколишнього природного середовища у районній бібліотеці для дітей  до Міжнародного дня Землі було проведено еко - квест «Станьмо ангелами Землі».  В ігровій формі бібліотекарі  намагались привернути увагу читачів до знань про навколишнє середовище, сформувати у них екологічну  культуру, віру в свої сили та сприяти виробленню активної життєвої позиції.

   Учасники квесту пройшли маршрут, який складався з шести контрольних пунктів: «Дитяча бібліотека», «Бібліотека для дорослих», «Екозвалище», «Сквер», «Квіткова алея», «Інтернет – центр районної бібліотеки». На кожному КП їх чекав агент з завданням, які діти виконували, щоб пройти від пункту до пункту. Завдання були різноманітні: квестери  розгадували кросворди і ребуси, відгадували загадки, досліджували якість води, набраної з річки, з криниці, з водопровідного крану та дистильованої води.

   В інтернет – центрі районної бібліотеки діти віртуально побували в заповідних місцях нашої країни, відвідали водоймища, які знаходяться на території України і волають про допомогу.

  Задовольнити природний потяг дітей до пізнання чарівного світу довкілля допоможуть книги, тому в бібліотеці читачі  мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Екологія краю: тривоги й надії» та обрати книги за вподобаннями.

Корисно знати!

   Земля – унікальна планета Сонячної системи тому, що на ній існує життя завдяки таким сприятливим умовам:

- Велика маса землі, достатня для утримання навколо себе захисного шару атмосфери;

 - Сильне магнітне поле, що захищає земних жителів від згубної дії космічної радіації;

- Наявність великої кількості води та інші фактори.

Кожну годину на нашій планеті: - 1700 арків продуктивної землі стає пустелею;

 - близько 2000 дітей помирає з голоду;

 - 55осіб отруюються й гинуть від різних хімічних речовин;

- 1000 осіб умирають й гинуть від отруєння водою;

- 2000 тон кислотних дощів випадає у Північній півкулі;

- 5 – 6 видів тваринного чи рослинного світу зникають

Хто винен?

 

Відповідь одна -  людина.

 «Писати дітям – його кредо»

(до 90 –річчя від дня народження В.Близнеця)

   Віктор Близнець був дитячим письменником за природою свого таланту: він умів розглядати проблему «від початку», звертатися до найпершого значення слова й метафори, відкривати нове в давно знайомому. Звідси й закономірний інтерес до історії українського народу...

       Віктор Близнець один з найкращих дитячих письменників  України. Прожив він небагато, всього 48 років, помер в 1981році,  але його вклад в українську дитячу літературу величезний. Кожна його повість – тонке   прочитання дитячої душі, коли з сумом, коли з гумором. Всі його твори дуже поетичні. Повісті, оповідання й казки пропущені крізь його добру, чисту, талановиту душу, дійшли до читачів, стали їм близькими друзями.

Письменників часто запитують, хто вплинув на їх формування як літераторів. Віктор Близнець в автобіографії дає відповідь: «Питаєте про впливи, про літературне навчання… Одна людина була для мене і Шекспіром, і Котигорошком, і Сагайдачним. Це — мій батько. Він для мене — жива історія з усім минулим, сучасним і прийдешнім». Батько відкрив для сина книгу життя, книгу землі. Зростав хлопчик серед безконечних сивих полинових рівнин і безмежного неба у високості. Степ і небо увійшли в душу майбутнього письменника назавжди.

      У дитячу художню літературу його привела як робота у виданнях для дітей, так і незабутні враження та спогади з власного дитинства.
      Діти - герої творів Віктора Близнеця постають перед нами реальними, такими як і в житті. Вони: непосидючі, мрійливі, нерозважливі, надміру довірливі. Спільне, що їх єднає, - це доброта, щирість, багатство внутрішнього світу. 

    Найпопулярніші твори письменника: повісті «Паруси над степом», «Землянка», «Древляни», «Звук павутинки», «Мовчун», «Женя і Синько», «Як народжувалася стежка», «Золота гора до неба», «Золота павутинка», повість-казка «Земля Світлячків».

З метою ознайомлення дітей з життєвим і творчим шляхом письменника – ювіляра  в районній дитячій бібліотеці та сільських бібліотеках – філіях було організовано книжкову виставку – портрет «Писати дітям – його кредо», проводились літературні вікторини, літературні подорожі «Загадкова планета В.Близнеця», «У памяті, в душі, у слові…» та ін.

 

    Є багато свят, які люблять зустрічати українці. Але одним з головних є   Великдень. Це світле і добре свято несе з собою віру, надію і любов.  Один із символів Великодня, який символізує нове життя і відродження – яйце.

      Традиція виготовляти Великодні писанки та крашанки сягає ще  дохристиянських часів. Християнство вклало в обряди й символи новий зміст, і розмальоване яєчко стало символом   свята Воскресіння Ісуса Христа, торжества віри, правди.

За дохристиянськими віруваннями наших предків,  Всесвіт “народився” з яйця. Саме воно, дивовижне яйце-райце, досі виступає у народних казках як символ народження життя, плодючості та всіляких щедрот.  Воно стало тим амулетом, за допомогою якого особа хотіла привернути до себе (чи до когось) добрі сили й відвернути злі. Саме тому на писанках зображали змістові древні символи і магічні знаки. Вони утвердилися і передавались від покоління до покоління. Подекуди й нині можна ще зустріти найстаріший орнамент на писанці.

     Але час уніс свої корективи. Християнство затерло давні знаки, надавши їм нового змісту.

Ознайомленню зі значенням символів та кольорів великодніх писанок та крашанок сприяли години духовності, етнографічні години, уроки народознавства та краєзнавства під назвами «В небі в зоряній безодні линуть дзвони Великодні», «Верба красна розцвітає про Великдень сповіщає», «Любові й миру вірна берегиня – писанка!»,  проведені в районній бібліотеці та сільських  біліотеках- філіях.

      Напередодні свята  в районній бібліотеці для дітей та сільських бібліотеках – філіях проведено майстер – класи та креатив – лабораторії «Писанка – мальованка з любов’ю подарована» з читачами – гуртківцями по виготовленню великодніх крашанок різноманітними техніками: розпис фарбами, декупаж,  тощо.

УДК: готуємося до виконання

 

     Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» та зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі, напрацювання методики щодо впровадження УДК  03-04 квітня 2018 року відбулась година професійного скайп- спілкування «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування» для бібліотечних працівників районної центральної бібліотеки.

 

       Фахівці Черкаської наукової обласної бібліотеки  ім. Т.Г.Шевченка та  обласної бібліотеки для дітей надали лаконічну та  змістовну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонували покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК та ін.  Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

Нас єднає мудрість книги!

 

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.»

В.О. Сухомлинський

   Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.

    Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен - автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, в усьому світі відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.

    З нагоди свята в Уманській районній бібліотеці для дітей проведено книжковий фрімаркет «Насолоджуйтесь читанням – воно вам пасує», організовано книжкову виставку літератури «Читай! Цікався! Розважайся!» .

Любі друзі!

     Якщо ви хочете бути успішними, жити в процвітаючій країні - читайте книги! Адже саме книга вселяє в нас любов до рідної України, повагу до інших народів, інтерес до їхньої культури, виховує почуття патріотизму. Вона навчає рідної мови, доносить до нас глибину і красу слова, допомагає усвідомити його велику силу.

    Книга - це мудрий, розважливий, найвірніший друг, який супроводжує нас усе життя. Світ змінюється на краще, коли ми читаємо.

   Щороку кілька авторитетних видань по всьому світу створюють списки найбільш цікавих і популярних дитячих книг, і ось один з них:

·       Льюїс Керролл – «Аліса в Країні Чудес». Ця книга вже давно стала класикою дитячої літератури. Розповідає вона про те, що в одному з англійських містечок, жила дівчинка під ім’ям Аліса, але її дитинство було затьмарене тим фактом, що королева Вікторія, заборонила дітям рухливі ігри, що б вони не піднімали багато шуму. І ось одного разу, дівчинка побігла за білим кроликом і провалилася в його нору, з цього і почалися захоплюючі пригоди Аліси в Країні Чудес;

  • Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц». Мало хто знає, що автор цієї книги був не тільки талановитим письменником, а й видатним льотчиком. А написати цей твір, як не дивно, його надихнула аварія, в яку він потрапив над Лівійською пустелею. Там він пробув цілих десять днів, але він не засмутився, адже у нього з’явився друг – маленький пустельний ліс. Саме це незвичайне знайомство надихнуло автора на написання книги;
  • Джоан Роулінг – серія книг про Гаррі Поттера. Серія з семи романів, яка дозволяє поринути у світ магії та чаклунства, в цих книгах є все що необхідно для захоплюючого проведення часу, любов і дружба, веселі і забавні ситуації, ну і звичайно ж, як в будь-якій дитячій книзі добро завжди перемагає зло;
  • Чарльз Діккенс «Пригоди Олівера Твіста». Цей пригодницький роман про непросте життя головного героя. Народившись в работном будинку, у хлопчика не було вибору, крім як зануритися на дно кримінального Лондона, але автор вчить своїх читачів, що світ не без добрих людей і з будь-якої, навіть самої складної ситуації можна знайти вихід;
  • Роальд Дал «Чарлі і шоколадна фабрика». Ця захоплююча історія розповідає історію про бідного хлопчика, який отримував подарунок один раз в рік, і це був шоколадний батончик. Як же сподівався Чарлі, що саме в цей раз, всередині нього він знайде золотий квиток на шоколадну фабрику містера Вонки. На жаль, йому не пощастило, але він мав добре серце, і тому з ним сталося неймовірне пригода.

 

Даремно часу ви не гайте! Ось ці книги прочитайте!

Літературний портрет   «Життя як джерело» до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара

 

   Є особистості, імена яких назавжди залишаться в наших серцях. Саме до таких людей належав Олесь Терентійович Гончар.

      3 квітня вся Україна відзначає 100-річчя Великого українця, людини світу і чарівного Дніпра, совісті і світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, етика та літературознавця, борця за мир і людські права, академіка, секретаря правління Спілки письменників, голови Українського державного комітету захисту миру, члена Всесвітньої Ради Миру, депутата Верховної Ради, Героя України…

      Славній даті  українського письменника  був присвячений літературний портрет   «Життя як джерело», який проведений в районній бібліотеці і мав нагоду розкрити   життєвий та творчий шлях письменника. Розкриттю творчості письменника сприяла виставка - ім′я «Велет духу і слова», відвідувачі якої  мали змогу  ознайомитись із книгами про життєвий та творчий шлях письменника, його листування, а також художніми  творами автора. 

        Різнопланово відтворили  відомі й маловідомі сторінки життя і творчості письменника – класика заходи, проведені в сільських бібліотеках – філіях, зокрема:літературні години  «Собор душі Олеся Гончара», «Олесь Гончар – художник слова», «У житті, творчості, спогадах»;  тематичні виставки  - «Уманщина читає Гончара», «Духовний провідник України», «Людина світлої душі», «Людина світлої душі» та ін.

 

У світ захоплень і натхнення

мене ти, книго, приведи!

Ось і прийшла весна! Разом із пробудженням природи вона принесла нам багато прекрасних свят. Але сьогодні мова піде про свято, яке не позначено червоним у календарі, але воно є улюбленим для дітвори, для усіх, хто пов’язав своє життя з книгою, з бібліотекою. Для тих, хто ще не знає або призабув, хочемо нагадати, що традиційно в Україні, в кінці березня – на початку квітня у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Початок цій чудовій традиції було покладено майже 74 роки тому, в далекому 1944.  В той непростий час, обпалений крилом війни, приділялась велика увага дитячій книзі, яка несла святе слово дітям — майбутнім творцям, винахідникам, вченим. У незалежній Україні Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги було засновано 22 лютого 1993 року, а з 2009 року він отримав назву Всеукраїнського тижня дитячого читання.

     Тиждень дитячого читання на Уманщині стартував під девізом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято». Урочисте  відкриття його відбулося в малій залі управління агропромислового розвитку. Святковий експрес «У світ захоплень і натхнення мене ти, книго, приведи!» зібрав читачів-дітей (учнів 6 – 7 класів) з різних сіл району на захоплююче дійство, справжнє протистояння інтелектуальних бійців – свято–конкурс «Найкращий читач району – 2018». Всі вони змагалися за звання – «Суперчитач – 2018».  

    Під час заходу всі присутні мали змогу  ознайомитись з книжковою виставкою «Нас єднає мудрість книги», на якій були представлені твори як сучасних українських письменників для дітей, так і зарубіжних. А ще…з захопленням діти слухали казки відомого казкаря, уродженця м.Умані, Сашка Лірника.

   Конкурс проводився районною бібліотекою для дітей за підтримки сектору культури Уманської РДА. Змагання проходили у два тури:

І тур:Літературне знайомство; Конкурс читацьких щоденників; Вікторина: «Віват розумникам!»; Краєзнавчі  та літературні тести. Оцінювало конкурсантів незалежне журі у складі:

- Коханської Оксани Миколаївни – в.о. начальника сектору культури Уманської РДА. 

- Кравчук  Любові  Миколаївни – директора  районної  бібліотеки.

- Харишук Валентини  Іванівни – бібліографа  районної  бібліотеки.

-  Баранюк Тетяни Вікторівни – методиста відділу освіти.

6 учасників, які набрали найбільшу кількість балів у І турі: Редванська Анна, Садлов Семен (с.Родниківка), Дульська Дар’я (с.Доброводи), Біба Марія (с.Пугачівка), Панасевич Юлія (с.Городецьке), Коновченко Катя (с.Сушківка) продовжили змагання у ІІ турі (Креатив-турнір: «Зірковий шанс реальних книгофанів!»).

         Звання «Суперчитач району – 2018» здобули Редванська Анна (6кл.) та Біба Марія (7кл.).

         Тож вітаємо наших переможців!

 

 

 «Сьогодні спостерігається значне пожвавлення інтересу місцевої громади до вивчення історії свого краю», - такими словами розпочала семінар-практикум «Бібліотечне краєзнавство в контексті розвитку культури та туризму рідного краю» директор районної центральної  бібліотеки   Кравчук Любов Миколаївна.

Ми народилися і живемо в Україні. Тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Без знання минулого неможливо побачити майбутнє. Упродовж століть наш народ безупинно творив своє, тільки йому властиве духовне середовище, наповнюючи його своєрідними обрядами, глибоко змістовними народними традиціями. Тому головна мета бібліотечних закладів на сьогоднішній день - популяризація краєзнавчих досліджень, залучення широких мас громадськості до національної культурної спадщини, сприяння формуванню у громадян почуття відповідальності за збереження духовних багатств та розвитку творчих здібностей особистості на основі місцевих традицій та професійного мистецтва.

      Чи знаємо ми добре свій край? Питання не просте. Час високих технологій, бурхливого попиту інформацій віддаляє молоде покоління від пізнання краси рідного отчого краю. Не кожна молода людина знає історію свого села, видатних людей минулого, тих, хто творить новітню історію рідного краю, черпають натхнення з духовної криниці минулого. Саме тому надзвичайно важливим завданням, яке постає перед бібліотечними працівниками на сучасному етапі є розвиток туристичного краєзнавства, формування і розповсюдження інформаційних матеріалів про той чи інший об’єкт, населений пункт, особистість тощо. В цьому плані для учасників семінару були  корисними практичні поради  методистів ЦРБ щодо форм, методів, напрямків роботи з даного напряму. Перед працівниками було поставлено ряд завдань по

збору матеріалів про майстрів народних промислів, творців місцевого фольклору, легенд, приказок, загадок, приповідок та пісень рідного села.

       В ході практикуму доцільною була практична допомога бібліографа І категорії  Харишук  В. І. по створенню картотеки талановитих людей свого села, краю. Окрім того, учасники семінару–практикуму мали змогу переглянути відеоролики, відзняті та представлені користувачами бібліотек на різні конкурси, а також одержати консультації щодо їх створення та озвучення.

Напередодні 29-ї річниці виводу Обмеженого контингенту радянських військ із Афганістану  на Уманщині побачила світ третя книга про неоголошену війну за назвою «Світлини пам’яті». Її основу складають нариси, інтерв’ю та документальні матеріали про мужність земляків-інтернаціоналістів, полеглих та живих, свідчення про яких не увійшли до попередніх видань («Відлуння Афганських гір» та  «У горнилі локальних воєн»).  У цілому - це майже триста шістдесят сторінок не закамуфльованої правди про побачене і пережите, роздумів про честь, героїзм і сьогоденні реалії із життя тих, хто в силу різних обставин опинився на кровопролитній,  багато в чому ще й сьогодні невідомій війні. Вона є далекою, чужою й  незрозумілою нинішньому поколінню. Та солдати  війни не  вибирають. Вона полює на них. Ця  трагедія стала мірилом доблесті й мужності людей, які побували в епіцентрі кривавого конфлікту, а також – застереженням на майбутнє.

Книга «Світлини пам’яті» вже була презентована в окремих громадах району й швидко знайшла свого читача. Готується її презентація й колективом районної бібліотеки. Тому дуже доречним і дорогоцінним став дарунок голови Уманської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, одного із активних організаторів і співавтора видання Олега Зайченка, завдяки якому були видані  й попередні книги триптиху, - 110 примірників видання для користувачів  районної бібліотеки  та сільських бібліотек-філій. 

 

То ж наш спільний  обов’язок – зберегти пам'ять про ті події, доземно вклонитися тим людям, які здолали страх перед смертю, матерям, які народили синів для подвигу.  

 Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе у душі нашого народу людина, ім ′я якій – Леся Українка. Вона прожила недовге життя, але те, що зробила за свій короткий вік, має таку цінність для нащадків, що ним може пишатися не тільки Україна, а й усе людство.

У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла через усе своє життя: це і переклади, і поезія, і драматичні твори, найкоштовнішою перлиною яких є драма «Лісова пісня». ЇЇ твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя.

Ознайомитись з багатогранною літературною спадщиною Лесі Українки мали нагоду відвідавши  виставку - ім′я  «Коли життя - легенда»….» , яку було організовано на абонименті  Уманської районної центральної бібліотеки.   Переглядаючи виставку відвідувачі мали змогу ознайомитись з літературним вкладом  Лесі Українки,  який не втрачає  актуальності  і по цей день.

Більш детальніше  пізнати життєвий та творчий шлях поетеси допоміг літературний портрет «Мужня, сильна, ніжна жінка – України палаюча зірка» проведений у день народження Лесі для користувачів юнацького віку. Всі присутні на цьому заході на годину поринули у світ живого українського слова і прекрасної лірики Лесі Українки.

В районній дитячій бібліотеці читачам була запропонована поетична альтанка «На крилах  Лесиних пісень». Бібліотекар познайомила читачів в біографією письменниці, її творами. Діти читали вірші поетеси, які вони раніше вивчали, а потім бібліотекар знайомила їх з творами, що ввійшли до Золотого фонду української дитячої літератури та читали казки .

Передати силу і глибину поетичного світу Лесі Українки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного спонукали  пізнавальні та ліричні заходи, проведені в СБФ, а саме:літературні години «Леся невмируща, вона у вічності пливе», поетичні хвилини «Лесин поетичний віночок», «Душа квітує віршами»,   творчий портрет «Хотіла б піснею стати…» та «І квітнуть мрії поетеси».

Донька Прометея, як прозвали її, є національною гордістю українського народу. І думаєм, що всі, хто любить поезію Лесі Українки, вірить її пророчим словам:         Ні, я жива! Я вічно буду жити!

                    Я в серці маю те, що не вмирає!

                    Як я умру, на світі западає

                    Покинутий вогонь моїх пісень.

                    І стримуваний пломінь засіяє,

                    Вночі запалений. Горітиме удень.

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається, насамперед, національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

З метою підтримки рідної мови, згуртування усіх на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, 22 лютого Уманською районною центральною бібліотекою спільно з районним центром культури і дозвілля проведено літературно-музичну композицію «Мову солов’їну збережи, Україну рідну захисти» для учнів Текучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Слова ведучих Ольги Гербут та Віталіни Цюри про необхідність збереження та пошанування мови заради прийдешніх поколінь, як це робили наші славні предки супроводжувалися яскравими виступами Народного ансамблю української пісні «Горицвіт» районного центру культури і дозвілля (керівник – Володимир Павленко).

В залі панувала щира атмосфера та гарний настрій. Завершальним акордом було душевне виконання пісні «Три музики». Українська мелодія запалила своєю енергетикою весь зал. Свято рідної мови вдалося змістовним та цікавим. Учні ще раз переконалися, що рідна мова – це «мова єднання», братньої любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.

 

Тож, як писав Максим Рильський: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

«Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…»

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. 

Десять років ішла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді ще тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану, воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні.

Вірність бойовій дружбі,   безстрашність у бою, готовністьдо самопожертви  винахідливість у скрутній обстановці – ці риси воїнської майстерності та доблесті були постійними супутниками цих, по суті, хлопчаків, одягнутих у військову форму.

Вшановуючи  полеглих в Афганській війні й тих, кому вдалося повернутися додому, працівники сільських бібліотек- філій провели уроки патріотизму «Афганістан - далекий і чужий, у кожній пам’яті живий». У читальній залі центральної районної бібліотеки   до цієї дати   експонується книжкова виставка-спогад  «Афганістан: біль і безсмертя». До уваги відвідувачів   представлені книги про війну в Афганістані, фотографії учасників бойових дій – наших земляків, статті із місцевих газет.

 

         Війни  завжди –  страждання, сльози, втрата найдорогоціннішого в житті, біль… Таким болем для багатьох громадян колишнього Радянського Союзу став Афганістан. Залишається він болем і сьогодні…

НАРАДА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ РАЙОНУ

На початку лютого 2018 року на базі Уманської РЦБ для сільських бібліотечних працівників було проведено підсумкову нараду «Знайомтесь, ми працюємо для Вас!: підсумки минулого року».

В ході наради обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2018 рік: впровадження інформаційних технологій і сучасних форм бібліосервісу в бібліотечну практику, сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризацію краєзнавства, інформування громади про події з історії і сьогодення краю з метою максимально повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів. Директор Уманської  РЦБС  Кравчук Л.М. підвела підсумки роботи за минулий рік, розкрила основні моменти планування роботи бібліотечної системи  на 2018 рік. Найбільш активним бібліотекарям  винесла  подяку за сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь в районних та обласних конкурсах і культурно- масових заходах району.

 

Планові заходи повинні працювати на майбутнє, формувати своєрідний, оригінальний та сучасний імідж бібліотеки. Тому доречними були  консультації зав. методичним відділом Г.В.Вдовиченко та методиста О.В.Гербут про втілення в життя та реалізацію міні-проекту «Лабораторія творчих ідей «Животворні джерела Уманщини». Надано інформаційну довідку про розмаїття Всеукраїнських, обласних  та районних конкурсів, грантів, програм, які будуть проводитись у 2018 році . Так,  з  метою привернення уваги молоді до історії та культури нації, збереження культурної спадщини Черкащини, детально ознайомили з обласним конкурсом з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини», який стартував першим в новому році та всіх запрошено взяти активну участь в ньому.  Стосовно організаційних питань щодо проведення районного конкурсу читців – аматорів в рамках  обласного конкурсу «Тарасова вершина», обласного конкурсу відеороликів  «Фабрика вражень» та районного конкурсу «Найкращий читач - 2018» розповіла зам. директора по роботі з дітьми Сохацька Є.Я., після чого кожному бібліотекарю було роздано положення про проведення даного конкурсу та бланк заявки. Бібліограф І категорії  Валентина  Харишук  в  консультації «Інноваційний пошук – основа розвитку бібліотек»  наголосила на тому, що головна мета сучасних книгозбірень – це забезпечення інформаційних потреб як реальних, так і потенційних користувачів, використовуючи при цьому різні види і форми інформаційного обслуговування, відмітила важливу роль довідково-бібліографічного апарату у цьому процесі.   

Пароль мужності – мужності й слави Вічний вогонь

 29 січня  до Уманського професійно-аграрного ліцею з літературно-музичною композицією-триптихом завітали працівники Уманської районної центральної бібліотеки, районного центру культури і дозвілля, учителі  Бабанської ДМШ. Змістом зустрічі стали події січневих  днів сторічної давності, особливе  місце серед яких  належить Дню Соборності.  Звертаючись до присутніх, викладач УПАЛ Т. Старовойтова зауважила, що один з творців Акту Злуки, державний секретар Західноукраїнської Народної Республіки Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: «Це така дата, що її виучувати будуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата Хрещення Русі, як битва під Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі». Його слова стали справді пророчими.

 

 Для сучасної молоді кожна із трьох сторінок композиції розкрила знаменні віхи боротьби народу за  свободу й  незалежність: подвиг 300  юних героїв під Крутами, коли  в нерівному бою поліг  цвіт української нації; акт Злуки 22 січня 1919 року, коли злилися воєдино віками відділені одна від однієї частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна в одну велику Україну. Третя сторінка -   діяльність у 60-х роках минулого сторіччя   правозахисників-дисидентів, серед яких були  І.Світличний, В.Стус, І.Дзюба, Є.Сверстюк, А.Горська, Б. Чорномаз  та інші свідомі українці. Та найкращим серед них, безумовно, був В’ячеслав  Чорновіл, якому  24 грудня 2017 року   виповнилося б 80 років. Він став одним з найяскравіших організаторів та активістів  національно-визвольного руху, що в 60-70 роки протистояв тоталітарному режимові, виступав за відродження України, її мови, духовності, державного суверенітету.   Завдяки діяльності Чорновола та групи національно свідомих українців, що створили Народний Рух, у 1991році Україна прийняла Акт про державну незалежність! У березні 1999  року  лідер національних сил України, правозахисник, ідеолог і натхненник Народного Руху України В. Чорновіл трагічно загинув.   Він не став Президентом України. Але став її національним Героєм – посмертно.

 

У фойє ліцею була розміщена тематична книжкова виставка «Соборна духом Україна». Книги та матеріал друкованих періодичних видань ілюстрували історичні кроки держави на шляху до незалежності та зібранні воєдино всіх українських земель. Виставка-портрет «Лицар української незалежності» познайомила присутніх з життям людини - патріота В. Чорновола.

 

Слова ведучих Віти Цюри та Ольги Гербут супроводжувалися патріотичними та ліричними піснями у виконанні вокального жіночого ансамблю учителів Бабанської ДМШ (худ. керівник Вікторія Кириченко) та народного ансамблю української пісні «Горицвіт» (керівник Володимир Павленко). Всіх учасників заходу об’єднала думка про необхідність сьогодні, як ніколи, стати на захист територіальної цілісності України, продовжуючи боротьбу попередніх поколінь за незалежність та  соборність.. Тільки єдність і свобода зробить нас гідними нащадками борців за українську державність.

 

24 серпня Уманщина відзначила День Незалежності України!

 

  В с. Паланка 24 серпня відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення свята, участь в яких взяли делегації кожного з населених пунктів району. Святкова хода, концерт від талановитої молоді Уманщини, виступи художніх колективів та аматорів народного мистецтва, мистецька дитяча зона, а також виставка робіт майстрів народної творчості не залишили байдужим жодного учасника свята. 

 

  Родзинкою святкування стала виставка, підготовлена Уманською районною центральною бібліотекою: «Бібліо – кафе», де можна було «посмакувати» найгарячішими новинками літератури, «Літо в банці», де кожен охочий міг знайти для себе рецепт на будь – який смак, «Золоті ключі рідного краю», де була представлена література письменників та поетів Уманщини, "Колесо фортуни" від дитячої бібліотеки; а також унікальний, неповторний арт-бук, виконаний сільськими бібліотекарями та працівниками районної бібліотеки в модному стилі хенд-мейд різними техніками, в якому було представлене кожне село району та його туристичні й культурні принади. 

ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ

 

    Уманська районна центральна бібліотека стала однією з переможців конкурсу «Бібліотека – громада: відкритий простір», оголошеному  Всеукраїнською громадською організацією «Українська бібліотечна асоціація» (УБА)  за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

  За проектом «Бібліотека – громада: відкритий простір» дві сільські бібліотеки: Гереженівська та Кочержинська, у листопаді 2014 р. будуть обладнані комп’ютерною та офісною технікою за підтримки Фонду «Монсанто», а користувачі бібліотек отримають безкоштовний доступ до Інтернету за підтримки органів місцевої влади та самоврядування. Також за проектом передбачено поповнення бібліотечних фондів книгами і періодичними виданнями.

   

Зустріч з місцевою письменницею Н.І.Фіалко

 

Знаковим явищем життя літературної Уманщини є поява в ньому нових  імен, нового бачення подій вітчизняної історії,  нових  творів.   Адже  все, що написане і пишеться шанувальниками художнього слова,   - це споконвічна пам'ять роду і народу, свідчення  подій сьогодення.

Щороку шанувальники художнього слова з нетерпінням чекають проведення поетичного жовтня - заходу, що проходить під егідою Уманської  районної ради і має за мету  популяризацію творчості як поетів-початківців, так і доробків   літературної еліти. Нині йому передувала творча зустріч з  письменницею, яка народилася в с. Косенівка, а мешкає й друкується в м. Тернопіль, - Ніною Фіалко. Це зібрання було  організоване та проведене працівниками РЦБ (директор Кравчук Л.М.).У малій залі управління агропромислового розвитку зібралися бібліотекарі СБФ, працівники міських бібліотек-філій,  просто шанувальники художнього слова,  сестра письменниці  Т.І. Фіалко. Визнанням значущості зустрічі була присутність на ній заступника голови районної ради Швець В.І.

Мистецька зірочка  Ніни Фіалко яскраво загорілася у літературному сузір’ї людей, яким Бог дарував мистецтво Слова,  а благословляла на творчу стежку Уманська земля.

Присутні з великим задоволенням послухали цікаву, образну,  серйозну, а  то й  іронічну  розповідь-сповідь  мисткині про власне життя та народження  літературних дітей-книг.

Творчих планів у Ніни Іванівни багато. Серед найбільш наближених - створення роману-історії рідного села за часів Радянської влади.

Директор РЦБС Кравчук Л.М. подякувала знаній землячці за непідробну простоту, з якою вона  достукується словом до  душі читача, не шукаючи гучних слів чи якихось сумнівних прикрас. На знак  вдячності і поваги вручила квіти і висловила сподівання, що  творчі зустрічі й співпраця триватимуть і в майбутньому

Контакти

Телефони:

(04744)32580 - директор, (04744)32686 - районна бібліотека для дітей, (04744)38539 - Інтернет-центр

Адреса: м. Умань, вул.Залізняка, 2а

Besucherzahler real russian women, who needs real men and real feelings
счетчик посещений